Buradasınız: Ana Sayfa » Şirketimiz »

Şirketimiz

Çizgi Elektronik, 1992 yılında Elektronik Yüksek Mühendisi M.Niyazi SARAL ve Elektronik Yüksek Mühendisi Maide SARAL tarafından kuruldu. Kurucularının sektörde diğer şirketlerde elde ettikleri tecrübelerin kaldıraç etkisi ile pazarda kısa zamanda yerini aldı.

Başlangıçta T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 10 Ağustos 1993 tarih ve 144357 sayılı marka tescil belgesi ile onaylanan Micro-Star markalı bilgisayar sistemlerinin montajını ve Türkiye'de tek yetkili dağıtıcılığını yapan Çizgi Elektronik, aynı zamanda Taiwan AsusTek firmasının ürettiği Anakartlar, Ekran ve Kontrol Kartları, Cd-rom'lar ve NoteBook'ların dağıtıcılığını da birlikte yaptı. 1998 yılında bilgisayar montajını bırakıp, ağırlıklı olarak Asus masaüstü bileşenleri dağıtımını yapmaya başladı.

Çizgi Elektronik, 26 sene boyunca Asus ürünlerinin yanı sıra zaman içinde AMD CPU'ların, Tyan marka RCC Server Anakartların, ElanVital ve EvServ Server kasalarının, MSI marka NoteBook'ların ve COMPAL BareBone Notebook ürünlerinin, Biostar ve Asrock marka anakart ve ekran kartlarının, Asus Ağ Teknolojileri ürünlerinin, Wibtek Anakartları ve MiniPC ürünlerinin Asus/Vento kasaları, FSP Güç kaynaklarınin ithalatını ve dağıtıcılığını da yapmıştır. 

Çizgi Elektronik eğitim ürünleri listesinde, Altera FPGA tasarım platformları, Texas Instruments ve STMicronics mikro denetleyici deney platformları bulunmaktadır. 

 

Ürün/Hizmet Stratejisi

Çizgi Elektronik, 1992 yılından 2018 Kasım ayına kadar kesintisiz olarak Tayvan'ın önde gelen firmalarından Asus'un PC parçaları alanında Türkiye distribütörlüğünü yapmıştır. 1999 yılına kadar sadece Asus markalı PC Anakartlarını ithal eden firma daha sonraları Ekran Kartı, Optik Ürünler, Bilgisayar Kasası ve Güç Kaynakları, Barebone ve Server ürünlerinin de ithalatını yaparak Türkiye dağıtıcılığı ve teknik destek hizmetlerini vermiştir.

Çizgi Elektronik'in kuruluşundan bu yana asla taviz vermediği kalite anlayışı, 26 yıl süresince dağıtıcısı olduğu Asus markası ile adeta bütünleşmiştir.  Dağıtımını gerçekleştirdiği ürünleri sanatçı titizliğiyle seçen Çizgi Elektronik, getirdiği ürünlerin servis/destek hizmetlerini en üst düzeyde vermiştir. Çizgi Elektronik, başta büyük şehirler ve on-line satış noktaları olmak üzere Türkiye'nin tamamını kapsayan bir dağıtım kanalına sahiptir.

  

RMA Laboratuvarı (Arşiv)

RMA Laboratuvarı, hizmet alanında hep ilklere imza atmış olan Çizgi Elektronik'in ülkemize kazandırdığı hizmetlerin belki de en önemlisidir. RMA (Return Merchandise Authorization), teknik destek konusunda arıza/tamir süreçlerinin en profesyonel uygulamalarını temsil eder. RMA Laboratuvarının kurulum ve işletilmesi için üst seviyede eğitimli personel, deneyim ve gelişmiş donanım desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

RMA Laboratuvarında arıza tespit/tamir süreçleri, L4 (BGA değişimi) seviyesine kadar gerçekleştirilmektedir. Ön test çalışmalarıyla arızanın tam olarak kaynağı tespit edilir, takip eden aşamada da uzman mühendisler ve gelişmiş cihazlarla söz konusu arıza tümüyle giderilir.

Çizgi Elektronik olarak ülkemizin geleceği adına bu yatırımlar göğüslenmiş ve 2001 yılından itibaren donanım sektöründe RMA hizmetleri hayata geçirilmiştir. Bu alanda hem staj ve doküman paylaşımı gibi hizmetlerle eğitim kurumlarımıza, hem de seminer ve hizmet içi eğitimlerle tüm bilişim sektörüne yetişmiş eleman desteği veren bir "okul" olma özelliğimizle gurur duyuyoruz.

Çizgi Elektronik RMA Laboratuvarı, alanında deneyimli mühendis ve teknik elemanlar yanında son teknoloji ürünü gelişmiş cihazlarla donatılmıştır. Anakart tamirinde kullanılan bilgisayar kontrollü, optik sistemli BGA (Ball Grid Array) cihazları, optik ürünlerin test ve tuning işleminde kullanılan LaserPower Meter sistemi, güç kaynakları için PSU test ve emülasyon cihazı laboratuvarımızda sahip olduğumuz ve Türkiye'de ilk olan cihazlarımızdan sadece birkaçıdır. RMA Laboratuvarındaki tüm uygulamalar da, diğer servis/destek hizmetlerimiz gibi kendi geliştirdiğimiz yazılım desteği ile takip edilmektedir. Çizgi Elektronik olarak her zaman en üstün teknolojinin öncüsü kalabilmek için gereken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı bir kez daha taahhüt ediyoruz. http://www.cizgi.com.tr/rmalab


Çizgi Tagem 

Çizgi Elektronik sektörü bilgilendirme ve bilinçlendirme, gençleri eğitme misyonu doğrultusundaki çalışmalarını 2005 yılında kar amacı gütmeyen Çizgi-Tagem Teknoloji Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Merkezi altında toplamıştır. Çizgi Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi bazı Bilişim firmalarının ve bilişim Sivil Toplum Kuruluşlarının liderliğinde, ülkemizin kalkınma perspektifinin ve ekonomisinin araştırma geliştirmeye, eğitime, yenilikçi çalışmalara ve bilgiye dayalı olmasının zorlaması dolayısıyla AR-GE ve eğitim projelerinin desteklenmesi gerekliliği fikrinden doğmuştur. Çizgi-TAGEM'in hedefi bilişim sektöründe çalışan veya bu konulara meraklı kişilere e-öğrenim sağlamak, bu amaçla gereken alt yapıyı barındırmak, bilişim sektörü piyasası için gözetim faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlara teknik destek sağlamak, bilişim sektöründeki firmalara gözetim ve denetim amacı ile test, deney veya araştırma sorunlarında destek olmaktır.

Bilişim sektöründe endüstriyel araştırma ve teknoloji geliştirmek; yenilikleri desteklemek; özendirmek; izlemek ve üniversite-sanayi ilişkilerinde aracı olmak Çizgi- TAGEM'in temel işlevleri arasındadır. Bu işlevleri gerçekleştirmek için yapılacak tüm çalışmaları Çizgi-TAGEM yürütme kurulu planlar. Çizgi TAGEM'in gerçekleştirdiği faaliyetlerden kâr beklentisi bulunmamakta; kendisine destek olan kurum ve kuruluşların bağışları ile finanse edilmektedir.

Çizgi-Tagem hakkında daha fazla bilgi almak için: http://www.cizgi-tagem.org


Hep bir adım önde..

Çizgi Ailesi olarak, Türk Bilişim Sektörünün son 30 yılına tanıklık ettik ve hizmet anlayışımızla sektördeki birçok kavramı değiştiren şirket olduk. Çizgi Elektronik, kurucularının mesleki geçmişi nedeniyle, şirket anlayışı olarak akademik kriterler üzerine kurulmuştur. Bu nedenle klasik bir satış/pazarlama şirketi olmak yerine Ar-Ge çalışmalarına önem vererek yapılan işlerde öncü olma misyonunu üstlenmiştir. Farklı başlangıcımız ve her zaman ilklere attığımız imzalar ile geldiğimiz hiçbir noktayı yeterli görmeyerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

İnsan odaklı çalışma anlayışımız ve hizmetlerimizi takdir eden müşterilerimiz sayesinde her zaman dimdik ayakta durduk. Sonuna kadar arkasında durabileceğimiz, kalite kriterlerimize uygun olan ürünler sunduk ve her zaman seçici davrandık. "Çizgi"miz daima öncü ve hep bir adım önde olmaktır. Kazançlarımızı daha modern, daha profesyonel hizmet için yatırıma dönüştürdük. "Güven, Destek, Çözüm..." sloganıyla sürdürdüğümüz ticari anlayışımız içinde bize duyulan güveni asla boşa çıkarmamak için tüm imkânlarımızı seferber ettik.

Ve ancak sizlerle, Biz gerçekten çok büyük bir aileyiz!..

Lütfen bekleyiniz!